minitransat

Jeden muž, jedna loď, jeden oceán...

Logo závodu 2007

Transat 6,50 - II. etapa (2. část)

2.1.2008 Noc končí a na obzoru se začínají objevovat první paprsky slunce. Mám za sebou další probdělou noc. Spal jsem asi jen třikrát třicet minut. Udělal jsem více pokusů, ale nedařilo se mi usnout. Později to byly jen mdloby z únavy. ... Tak pokračuje vyprávění Davida Křížka o druhé etapě závodu Transat 6,50.

Transat 6,50 - II. etapa (1. část)

10.12.2007 Historický první účast českého jachtaře v extrémně náročném oceánském závodě Transat 6,50 (Minitransat) skončila obrovským úspěchem a ziskem bronzové medaile. Zde je úvodní část osobní reportáže sólového mořeplavce Davida Křížka.

Pozdrav z Madeiry

29.9.2007 Postupně se zotavuji z první etapy. Dnes jsem celý den pracoval na lodi a celkem marně hledal nějaké zásadnější nedostatky. Mám velikou radost z toho jak vše běží a proto bych vám všem chtěl moc a moc poděkovat. Vážím si vaší podpory a jen díky vám mohu jet naplno. Snad se vám můj výkon v první etapě líbil a nelitujete svých finančních, materiálních čí časových investic. Doufám, že ohlasy jsou natolik velké, že to bude mít kladný dopad také v oboru vaší činnosti.

Minitransat – I. etapa

26.9.2007 Jachtař David Křížek se jako historicky první český jachtař propracoval na start legendárního závodu osamělých mořeplavců Minitransat. Nyní je na ostrově Madeira a má za sebou první etapu z francouzského La Rochelle. David si navíc vedl velmi dobře a pro české barvy vybojoval krásné čtvrté místo. Zde je jeho reportáž z první etapy.

Regata Open Sail Simrad B&G

18.7.2007

Jelikož byl dvouposádkový MiniFastnet zrušen pro velmi bouřlivé počasí, upnula se pozornost všech závodníků na následující regatu, kterou byl pouhých 110 mil dlouhý sprint z Locmiquelicu do Port Bourgenay. Na startu se sešlo 70 závodníků a nechyběli ani David Křížek a Milan Hájek na lodi CZE 516 - ATLANTIK FT, kteří nakonec vybojovali velmi pěkné 7. místo. Zde je Davidova reportáž z této regaty.

Kolik životů potřebujete pro Minitransat?

25.6.2007 16. září ve 12h 02min. se postavím na start legendárního závodu Transat 6,50 (Minitransat). Jako každý z nominovaných mám samozřejmě obavy, aby vše klaplo a já úspěšně doplul do cíle v Brazílii. Zatím muselo vzdát několik desítek jachtařů a sedm z nich už nikdy nedoplulo k pobřeží. Důvodů byla celá řada. Zde je však příběh závodníka, který svůj boj nevzdal a do cíle se nakonec i přes velké obtíže probojoval.